Kvázi az Európai Unió kormánya, az Európai Bizottság (EB) már minden tőle telhetőt megtett az annak érdekében, hogy a Közép-európai Egyetem (CEU) tovább folytathassa budapesti működését, most az Európai Bíróságnak kell döntenie a kifogásolt magyar felsőoktatási törvény ügyében – közölte az Mina Andreeva EU-s szóvivő.
Az Európai Bizottság sajtótájékoztatóján fontos téma volt a CEU tegnapi bejelentése hogy a magyar kormány azt mondta az amerikai nagykövetségnek, nem írják alá a szerződést a CEU működéséről, ha ezt december elsejéig nem teszik meg, akkor a CEU itthagyja Magyarországot és Bécsbe költözik.
Az Európai Bizottság álláspontja már kezdettől fogva egyértelmű, tavaly áprilisban már eljárást indítottak a felsőoktatási törvény ügyében, majd bírósághoz fordultak, miután a magyar hatóságok nem hozták összhangba az uniós szabályokkal a kifogásolt törvényt – mondta.
A bizottság szerint a Fidesz felsőoktatási törvénye egyes elemei ellentétesek a közösségi joggal, a szolgáltatásnyújtás szabadsága, illetve a tudományos, az oktatási és a vállalkozási szabadság területén.
Az Európai Bizottság most azt kérte, hogy Európai Bíróság kiemelt ügyként kezelje a CEU-t diszkrimináló felsőoktatási törvényt. A bíróság azt a tájékoztatást adta, hogy prioritásként kezeli az ügyet, így most a bírói testületen a sor.
A CEU-t Magyarország legjobb egyetemeként tartják számon, az intézmény magyar és amerikai diplomát bocsájt ki, az igen jó nevű amerikai egyetem a New York állambeli Bard College-al működik együtt.
A Fidesz egy olyan felsőoktatási törvényt fogadott el 2016-ban ami kifejezetten az CEU elüldözéséről szól, akkor hatalmas tüntetés és tiltakozás kezdődött: 15 Nodel-díjas és 120 egyetem fejezte ki tiltakozását világszerte a CEU ügye miatt.
Köszönjük, ha megosztod a posztjainkat! Az igazság terjedjen, ne a Habony-propaganda!
HÍRHUGÓ – 0% PROPAGANDA, 100% IGAZSÁG
Ne maradj le a Hírhugó híreiről! Nyomj egy tetszik és kövess minket Facebookon!