817-ről 895-re emelkedett a regisztrált koronavírus-fertőzéses megbetegedések száma Magyarországon, ez 78 új megbetegedést jelent, további 11 fő pedig elhunyt a megbetegedésben, közölte a hivatalos kormányzati tájékoztató honlap szerdán. A gyógyultak száma 94-re, az elhunytaké pedig 58-ra nőtt.
Az elhunytak között van egy 49 éves férfi is, róla az adatbázisban az olvasható, hogy magas vérnyomása, anyagcsere-betegsége volt. 70 év alatti áldozat rajta kívül kettő van, egy 67 éves nő, az ő adatait még nem töltötték fel, illetve egy 67 éves férfi, akinek anyagcsere-betegsége volt.
A térképes adatokból az derül ki, hogy Budapesten 387, Pest megyében 164 fertőzött van. Utánuk Fejér és Csongrád, majd Győr-Moson-Sopron és Szabolcs-Szatmár-Bereg megye következik, de ezekben a megyékben jóval kisebb számokról, 36 és 49 közötti adatokról van szó.
Az operatív törzs keddi sajtótájékoztatóján elhangzott, hogy Budapestet az ország más pontjainál jobban fenyegeti a betegségszám-robbanás,
ezért Müller Cecília országos tisztifőorvos a kijárási korlátozások fegyelmezett betartását kérte a lakosságtól. A fővárosban van a hatósági házi karanténok egynegyede is.
Beszéltek arról is, hogy a korábbi intézkedések ellenére több idősotthonba és szociális ellátóhelyre bejutott a járvány, a hétfőn elhunytak között is van idősotthonban ápolt ember. Müller Cecília ezért kiegészítette a protokollt, hogy az idősotthonokban meg tudják akadályozni a betegség terjedését. A Pesti úti idősotthonban 53 ápolt és 12 ápoló koronavírusos, és még mindig nem fejeződtek be teljesen a vizsgálatok az intézményben.
Fertőzöttek egyébként minden korosztályból kerültek már ki Magyarországon, mondta el Müller Cecília kedden, kiemelve: gyermekek is betegedtek már meg, ők általában könnyebben vészelik át a betegséget, de ha valamilyen krónikus problémájuk van, rájuk is veszélyes lehet.
Köszönjük, ha megosztod a posztjainkat! Az igazság terjedjen, ne a Habony-propaganda!