A június 10-ei Kormányinfón Orbán Viktor is részt vett, és érdekes dolgot állított, melyről az ismert lap bebizonyította, hogy ordas nagyot hazudott.
A Válasz Online idézte fel, hogy a miniszterelnök a 100 leggazdagabb magyar idei kiadványát úgy értékelte, hogy a szereplők 80 százaléka még mindig baloldali. „Messze vagyunk még a kívánatos egyensúlytól” – tette hozzá.
Az állítás igazságtartalmának vizsgálata után a lap arra a következtetésre jutott, hogy a miniszterelnök nem mondott igazat.
De minimum óriásit tévedett, ugyanis a valóság az, hogy a százas lajstromból legfeljebb 14 főnek van szoclib múltja vagy ellenzéki jelene – de az ő többségük is betagozódott már a NER-be – olvasható a cikkben.
Három halmazba soroltak a gazdagokat, néhány példa zárójelben:
Az elsőbe kerültek a Nemzeti Együttműködés Rendszerének feltétlen hívei és haszonhúzói (Mészáros Lőrinc, Szíjj László, Tiborcz István, Wáberer György).
A másodikba a jobbos hatalom ama csúcsragadozói, akik valamiért kipottyantak a bizalmi körből (Simicska Lajos, Spéder Zoltán, Rákosi Tamás).
A harmadikba részben azok az üzletemberek, akik már akkor konzervatívok voltak, amikor a Fidesz még nem, továbbá, akik – a NER másodvonalaként – egyértelműen kötődnek a hatalmi struktúra felsőbb szintjeihez (Béres József, Felcsuti Zsolt, Bárány László).
A negyedik pontban „gyülekeznek” a klasszikus kétkulacsos játékosok (Csányi Sándor, Nagy György, Kedves Ferenc).
Az ötödikben a politikai oldalak mentén beazonosíthatatlan nagyvállalkozók (Gattyán György).
A hatodikban pedig a baloldaliként elkönyvelhető aktorok (Bige László). Akárhogy is számolunk, nem jön ki a matek. Bár lehet, hogy Orbán Viktor mindenkit „baloldalinak” tart, aki nem ért egyet minden egyes szavával.