Segítsd a munkánkat egy Facebook megosztással! Megosztáshoz katints az alábbi Facebook emblémára:

A Moody’s hitelminősítő intézet legfrissebb jelentésében változatlanul befektetésre ajánlja Magyarországot, ám az ország hitelminősítési kilátását stabilról negatívra rontotta. Ez arra utal, hogy ha a közeljövőben nem történnek érdemi gazdasági és pénzügyi változások, akkor reális veszélye lehet egy hitelminősítés-csökkentésnek. Oszkó Péter, Magyarország korábbi pénzügyminisztere, az ATV Híradónak adott nyilatkozatában hangsúlyozta: egy esetleges leminősítésnek már közvetlen hatása lenne minden magyar állampolgár pénztárcájára

Kockázatok az uniós forrásoktól a nemzetközi piacokig
A Moody’s elemzése kiemeli, hogy Magyarország gazdasági helyzetének egyik legnagyobb kockázata az uniós források akadozása. Az intézet szerint az ország akár már az év végéig elveszítheti az EU-s pénzek egy részét, amennyiben nem sikerül rendezni a jogállamisági vitákat. Az uniós támogatások elmaradása tovább súlyosbíthatja a gazdasági helyzetet, amelyet a hitelminősítő más tényezőkkel is összefüggésbe hozott.

A német gazdaság gyengélkedése és az ebből eredő nyomás különösen súlyosan érintheti Magyarországot, hiszen az ország egyik legfontosabb gazdasági partnere Németország. Emellett a 2026-os választások közeledtével egyes szakértők attól tartanak, hogy a kormány esetleges költségvetési osztogatásokkal próbálja majd növelni népszerűségét, amely tovább ronthatja az államháztartás egyensúlyát.

Oszkó Péter: Mindenkire hatással lenne
Oszkó Péter, Magyarország korábbi pénzügyminisztere, az ATV Híradónak adott nyilatkozatában hangsúlyozta: egy esetleges leminősítésnek már közvetlen hatása lenne minden magyar állampolgár pénztárcájára. „Ha megint 1000-1500 milliárd forinttal többe kerül a magyar államadósság finanszírozása, az azt jelenti, hogy rengeteg mindenre nem jut pénz – oktatásra, egészségügyre és sok más területre” – figyelmeztetett.

Oszkó szerint a jelenlegi helyzetben a legfontosabb, hogy Magyarország visszanyerje az uniós forrásokat, és stabil gazdaságpolitikával próbálja mérsékelni a nemzetközi piacok negatív hatásait. „Az állam hitelfelvételi költségeinek emelkedése nemcsak a kormányzati kiadásokat, hanem közvetve a háztartásokat is érintené” – tette hozzá.

A Moody’s döntése tehát figyelmeztető jel, amely azt üzeni, hogy ha nem történik érdemi változás, Magyarország hitelminősítése és gazdasági stabilitása további veszélybe kerülhet. Az uniós források visszaszerzése és a fiskális fegyelem helyreállítása kulcsfontosságú lépések lehetnek a kilátások javításához.


Segítsd a munkánkat egy Facebook megosztással! Megosztáshoz katints az alábbi Facebook emblémára:
 

Mondja el véleményét a hírről, itt a komment szekcióban

HÍRHUGÓ - A VALÓDI ELLENZÉKI HANG

Ne maradj le a Hírhugó híreiről! Nyomj egy tetsziket és kövess minket Facebookon!

 
 

Mondja el véleményét a hírről:

 

HÍRHUGÓ - A VALÓDI ELLENZÉKI HANG

Ne maradj le a Hírhugó híreiről! Nyomj egy tetsziket és kövess minket Facebookon!

Olvassa el ezeket is: