Segítsd a munkánkat egy Facebook megosztással! Megosztáshoz katints az alábbi Facebook emblémára:

A pénteki óbudai események jól példázzák, milyen nevetséges színjáték alakulhat ki, ha a bürokrácia és a politikai önérdek összecsap a józan ésszel. Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke gyerekeknek szánt ajándékokat akart átadni az óbudai Szilágyi Erzsébet Gyerekotthonnál. Az ajándékosztás szándéka önmagában dicséretes, de a terv kivitelezésébe belépett Fülöp Attila gondoskodáspolitikáért felelős államtitkár, aki minden erejével azon volt, hogy a kezdeményezést meghiúsítsa.

Ajándékokat hozott, falba ütközött
A jelenetet Magyar Péter Facebook-oldalán élőben közvetítette, így bárki láthatta, ahogy az államtitkár hosszas jogszabályokra hivatkozó érvekkel próbálta ellehetetleníteni az egyszerű gesztust. A hivatalos indok: az ajándékokat megyénként kijelölt központi helyeken kell leadni, nem közvetlenül az otthonokban. Ez persze felveti a kérdést, hogyan lehetett mégis Orbán Viktor feleségének vagy Szentkirályi Alexandrának hasonló formában ajándékokat átadni – vagyis miért érvényesek más szabályok a kormány köréhez tartozókra.

Magyar Péter, miután nem mehetett be az intézménybe, szarkasztikus tanácsot adott az államtitkárnak: ha már ott van, legalább nézze meg, van-e vécépapír és fertőtlenítőszer az otthonban. Ez a megjegyzés nem csupán kellemetlen volt Fülöp Attilának, hanem rámutatott arra, mennyire eltávolodott a probléma kezelése az eredeti céltól – a gyermekek segítésétől.

Mikulás, jogszabály és egy kihagyott lehetőség
Az eseményt még abszurdabbá tette, hogy egy Mikulás-jelmezes ember a helyszínen azt kérte, készítsenek egy olyan szerződést, amelyet például Lévai Anikó is aláírt hasonló alkalmakkor. Ez a szimbolikus gesztus tökéletesen világította meg a helyzet faramuciságát: a jogszabályok nem a gyermekek védelme érdekében születnek, hanem eszközök lehetnek a politikai diszkriminációban.

Fülöp Attila próbált helyzetet menteni azzal, hogy megengedte az ajándékok intézményben hagyását, ám ezzel nem háríthatta el a nevetségesen hosszú vita és a botrányos megkülönböztetés okozta presztízsveszteséget. Magyar Péter egyértelműen uralta a helyzetet, hiszen nem pusztán az ajándékok leadásáról volt szó: a konfliktus rávilágított a magyar gyermekvédelem szimbolikus kudarcaira és a kettős mérce alkalmazására.

Üres ígéretek és politikai csatározások
Fülöp védekezésképp hangoztatta, hogy az elmúlt években sok mindent megtettek a gyerekvédelemért, bár szerinte még vannak „teendők.” Ez az üres kijelentés nem sokat segített, különösen annak fényében, hogy a jelenlegi szabályozás valóban megnehezíti az ilyen civil kezdeményezéseket.

A történet tanulsága egyszerű: a jó szándékot nem szabad elnyomni bürokratikus eszközökkel, mert azzal nemcsak a gyerekek veszítenek, hanem a döntéshozók is elveszítik hitelességüket. Magyar Péter esete Fülöp Attilával pontosan ezt bizonyítja – ajándék helyett csak papírmunkát és akadályokat kaptak a gyerekek.


Segítsd a munkánkat egy Facebook megosztással! Megosztáshoz katints az alábbi Facebook emblémára:
 

Mondja el véleményét a hírről, itt a komment szekcióban

HÍRHUGÓ - A VALÓDI ELLENZÉKI HANG

Ne maradj le a Hírhugó híreiről! Nyomj egy tetsziket és kövess minket Facebookon!

 
 

Mondja el véleményét a hírről:

 

HÍRHUGÓ - A VALÓDI ELLENZÉKI HANG

Ne maradj le a Hírhugó híreiről! Nyomj egy tetsziket és kövess minket Facebookon!

Olvassa el ezeket is: