A kormánylap szerint várhatóan nem állapodnak meg a munkavállalói és a munkaadói érdekképviseletek, így jövőre is csak 8 százalékkal emelkedhet a minimálbér és a garantált bérminimum. Tegnap írtunk róla, hogy a KSH adatai alapján brutálisan drágultak az utóbbi hónapokban az élelmiszerek.
Várhatóan nem kötnek új megállapodást a munkavállalói és a munkaadói érdekképviseletek, így jövőre is nyolc-nyolc százalékkal emelkedhet a minimálbér és a garantált bérminimum összege a 2018 végén megkötött, kétéves egyezség értelmében – értesült csütörtöki cikke szerint a Magyar Nemzet.
A lap úgy tudja, hogy a kormány év végéig csak abban az esetben hívja össze a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fórumának ülését, amennyiben a képviseletek ezt maguk kezdeményezik.
Palkovics Imre, a Munkástanácsok Országos Szövetségének elnöke azt mondta, hogy idén a minimálbérek emelkedése jelentősen elmaradt a versenyszféra bruttó 12 százalék körüli átlagos bérnövekedésétől, ráadásul a főbb gazdasági mutatók is jobbak a vártnál, ezért a szakszervezeti oldal elfogadhatatlannak tartaná a két számjegyű felzárkóztatásnál kisebb mértéket. Kiemelte: a vállalati szféra adatait figyelembe véve a konföderáció a bérajánlás 12-15 százalékra emelésére is javaslatot tesz.
A Hír Hugó tegnap számolt be, hogy erősen megdrágultak az élelmiszerek a Központi Statisztikai Hivatal adatai szerint, különösen a sertéshús ára szökött az egekbe: az elmúlt időszakban több, mint 15 százalékkal drágult. Egyre nagyobb problémát jelent a magyar családoknak a bevásárlás, különösen karácsony előtt. Ráadásul az áremelkedés várhatóan nem áll meg.
Köszönjük, ha megosztod a posztjainkat! Az igazság terjedjen, ne a Habony-propaganda!