Soha nem vetemednénk arra, hogy elhallgattassuk, akikkel nem értünk egyet- mondta Orbán Viktor, majd nem kapott további frekvenciaengedélyt a hírközlési hatóságtól a balliberálisnak számító Civil Rádió, így a hétvégén örökre elhallgatott az ellenzéki orgánum.
Vicsek Ferenc a csaturna munkatársa és műsörvezetője a Facebook az alábbi gondolatokkal búcsúzott eddigi munkahelyétől:
Pár óráig sugározhat már csak adást a Civil Rádió az FM 98-as frekvencián. December 21-én éjfélkor lejár a médiaengedélye. A magyar újságírás történetének fontos állomása ez a megszűnés, éppen a médium kicsisége miatt az.
A rádió, mondhatni jelentéktelensége miatt jelentős. A Civil Rádió vezetői soha nem törekedtek a széles nyilvánosság meghódítására. Az a pár ezer ember, akit elértek az is éppen annyival volt több a hatalom szempontjából, mint ahányan éppen voltak, mert a szerkesztői szabadság itt korlátlan volt.
Szabad szemmel alig látható kavics lehetett a hatalom cipőjében a frekvencia, ami amúgy alkalmas lett volna akár milliós hallgatótáborhoz szólni. Na de milyen média viszonyok jellemzik azt a hatalmat, amelynek már a pár ezer hallgató is fenyegetést jelent? Nem előzmények nélkül érkezett a Médiatanács kíméletlen döntése.
Már évek óta csak éppen hogy csurrant-cseppet néhány forint a Civil Rádiónak abból a forrásból, amiből százmilliókat osztogatott a hatalomtól látszólag független testület a kormány üzeneteit lelkesen tolmácsoló médiumoknak. Nézzük meg tehát, hogy milyen intarzia egyetlen kis kockája a Civil Rádió.
Honnan indult, és hova érkezett a társadalmi önismeret Magyarországon a rendszerváltás óta? Ma, a rádió, mint Rádió működésének utolsó napján, délelőtt 11-től, erről beszélgetünk Urbán Ágnes médiakutatóval, a Corvinus Egyetem tanszékvezető tanárával, és Horváth Gáborral, a Népszabadság egykori főszerkesztő-helyettesével.
Honnan indultunk? Ady, Mikszáth, Móricz, Bálint György, Szép Ernő, végtelen a sor. Egészen Baló Györgyig vagy Váncsa Istvánig.
A Szabad Néptől a Népszabadságig, a Magyar Nemzettől a Magyar Nemzetig, a Magyar Rádiótól az MTVA-ig húzódik az ív, amit a tájékozódás égen láthatunk, ha visszatekintünk. És persze onnan indulunk, hogy hol tartunk ma… December 21-én, délelőtt 11 órakor…
Köszönjük, ha megosztod a posztjainkat! Az igazság terjedjen, ne a Habony-propaganda!