Tiltakozik a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezete ara hírre, hogy a kormányhivatali dolgozók fizetésemelési módszere ellen, ugyanis a megyékben dolgozók csupán 10, míg a fővárosban dolgozók 35 százalékot kapnak.
Tiltakozik a szakszervezet az Orbán-kormány újabb vidék ellenes lépése miatt, ugyanis a kormányhivatali dolgozók megkapják ugyan a béremelést, de nem mindenki ugyanannyit, és sokan nem azt a 30 százalék pluszt, amelyet a kormány ígért – írja a Népszava.
A KSH megyénként is méri az átlagfizetést – most mindenkinél megnézik, hogy a saját megyéjében mennyi a szellemi foglalkozásúak átlagbére, és ehhez képest emelik meg a kormányhivatali dolgozók fizetését.
A szakszervezet elnöke, Boros Péterné úgy számol: aki szegényebb, amúgy is hátrányos helyzetű megyében él, az 10 százalék körüli béremelést kap, míg egy budapesti dolgozó fizetését 35 százalékkal is megemelhetik.
A szervezet elnöke szerint az eltérő mérce hatalmas különbségeket és így ellentéteket is szülhet, hiszen a KSH adatai szerint tavaly a szellemi foglalkozásúak keresete a fővárosban bruttó 542 ezer forint volt (ez nettó 360 ezer forint), míg Békésben csak 327 ezer (ez nettó 217 ezer) forint.
A szakszervezeti elnök tárgyalást kért a kormánytól, mert igazságtalannak tartja, hogy ugyanazt a munkát elvégző dolgozók más fizetést kapjanak vidéken, mint a fővárosban.
Köszönjük, ha megosztod a posztjainkat! Az igazság terjedjen, ne a Habony-propaganda!