Segítsd a munkánkat egy Facebook megosztással! Megosztáshoz katints az alábbi Facebook emblémára:

A törvényi előírásoknak eleget téve szeptember 19-től az RTL Klub egyes magyar gyártású tartalmai audionarrált formában hozzáférhetővé váltak a látássérült nézők számára. Ez a kiegészítő szolgáltatás sok tévén automatikusan bekapcsolt.

Egy törvényi változás miatt özönlőnek a panaszos bejegyzések Facebookon az RTL Klubhoz. Tímea azt írja, hogy a kedvenc sorozatuk volt “A mi kis falunk”. Egy részt sem hagytak ki. Nagyon várták az 5. évadot. Viszont egyszerűen nem hittek a fülüknek, amikor azt tapasztalták, hogy narrátor beszél végig a film közben, ráadásul nagyon hangosan. Borzalmasan idegesítővé tette a filmet, végig sem néztük emiatt- írja

A Médiatörvény szeptember 19-én hatályba lépő módosítása a 18:30 és 21:30 közötti idősávban a hazai gyártású filmalkotások folyamatos és fokozatos akadálymentesítését írja elő a Jelentős Befolyásoló Erővel bíró médiaszolgáltatóknak.

E törvényi előírásnak eleget téve szeptember 19-től az RTL Klubon a látássérültek A mi kis falunk című közönségkedvenc sorozat új évadának nyitó epizódját hallhatják audionarrálással, és természetesen a folytatásban is szombat esténként elérhető lesz ebben a formában a széria.

Az audionarrált tartalmak esetében a csatorna disztribúciós partnereinek egy kiegészítő hangsávot továbbít, ezen keresztül érhető el az akadálymentesített hangsáv. Emellett a műsorszám előtt tájékoztató hívja fel a figyelmet arra, hogy a tartalom audionarrációval is elérhető.

Ez a vakok és gyengénlátók segítése céljából alkalmazott megoldás rengeteg háztartásban, televíziótól függően automatikusan bekapcsolt. A mi kis falunk 5. évados premierje így a legtöbb háztartásban hangalámondással ment le, a nézők pedig az RTL Klub hibájának tulajdonították a “bakit”.

Azonban ez igazából nem baki, hiszen ezt ki lehet kapcsolni. A legtöbb televíziónál ezt a funkciót a menüben az eszközök, szinkronhang menüben el lehet tüntetni. Mivel ez TV típustól függ, hogy pontosan, hogyan lehet eltüntetni a narrációt, érdemes kinyitni vagy rágooglizni a TV használati utasítására és megnézni, hogyan lehet a szinkronhangokat kikapcsolni az Ön tévéjén.

 

Köszönjük, ha megosztod a posztjainkat! Az igazság terjedjen, ne a Habony-propaganda!

HÍRHUGÓ – A VALÓDI ELLENZÉKI HANG

Ne maradj le a Hírhugó híreiről! Nyomj egy tetsziket és kövess minket Facebookon!

 

 

 

 


Segítsd a munkánkat egy Facebook megosztással! Megosztáshoz katints az alábbi Facebook emblémára:
 

Mondja el véleményét a hírről, itt a komment szekcióban

HÍRHUGÓ - A VALÓDI ELLENZÉKI HANG

Ne maradj le a Hírhugó híreiről! Nyomj egy tetsziket és kövess minket Facebookon!

 
 

Mondja el véleményét a hírről:

 

HÍRHUGÓ - A VALÓDI ELLENZÉKI HANG

Ne maradj le a Hírhugó híreiről! Nyomj egy tetsziket és kövess minket Facebookon!

Olvassa el ezeket is:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here