Ahogy már megírtuk, fél 5 után indul el a diáktüntetők menete a Műegyetem elől. Folyamatosan érkeztek az emberek. A Mérce a menet indulásakor tízezres tömegről írt már. Most értek az utolsók is az egyetemhez, a tömeg hatalmas az Urániától az Astoriáig ér.
„Köszönjük, hogy itt vagytok, és együtt emlékezünk meg a közös kiállásról”– mondta az egyik szervező. Hozzátette azt is, hogy a demonstráció bekes jellegű majd a tömeg megindult a Szabadság hídon át az Urániához.
Az Index helyszíni tudósítása szerint az SZFE-s tüntetésre kerékpárral érkezett meg a főpolgármester is. Demonstrálók, elsősorban fiatalok állítják meg, hogy fotózkodjanak Karácsony Gergellyel.
Útközben megálltak a Március 15-e téren, és fáklyákat gyújtottak, majd az útvonal utolsó szakaszát némán tették meg.
A Telex egyik tudósítója 35 percet várt az Erzsébet hídnál, hogy bevárja a tömeg végét, ami ezután jött le a hídról. Az emberek tapsoltak az egész utca zeng”.
Az egyetem előtt kilenc egyetem, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének és a Magyar Szakszervezetek Szövetségének képviselője mond beszédet, valamint egy szimfonikus- és egy ötvenhat tagú cigányzenekar léptek fel.
A színpadon a Független Zeneakadémisták Szimfonikus Zenekara játszotta el Beethoven Egmont nyitányát, amit nagy tapssal fogadott a tömeg. Az első felszólaló Vilmos Noémi, aki arról beszélt, hogy „a körülmények ellenére továbbra is ötödéves színházrendező hallgató vagyok az SZFE-n”. „Tisztelt Miniszterelnök úr” – kezdte a hallgató, amire ironikus fújolás jött a közönségből.
Ha jól teljesítő országot akar vezetni, akkor ne vegye le a szemét az országról, amelynek vezetésére vállalkozott. Ha Orbán meghallja a tömeg hangját, akkor elindulhat a párbeszéd, ha azonban nem, akkor „nagy hiba volt bölcsődéből az iskolákig minden október 23-án és március 15-én minden magyar fejébe vésni, hogy forradalmat csinálni márpedig lehetséges!” – mondta Vilmos Noémi
Egy hajóban, ugyanazzal a széllel szemben hajózunk” – indokolta Nagy Erzsébet pécsi tanár, miért áll ki a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSz) az SZFE mellett. Nagy arról beszél, hogyan sorvasztotta el a kormányzat központosítása a tanközösségek, diákönkormányzatok, szülői munkaközösségek jogait.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatói hónapok óta tüntetnek az intézmény modellváltása ellen, ezúttal Mindannyiunk szabadsága – Megemlékezés ’56-ról címmel szerveztek tüntetést a nemzeti ünnepre.
A propaganda média nem fog beszámolni arról, hogy mekkora tömeg tüntet a fővárosban az Orbáni-politika ellen, ezért kérjük oszd meg ezt a posztot Facebookon, hogy mindenki lássa, a magyarok azt üzenik elég volt!
Köszönjük, ha megosztod a posztjainkat! Az igazság terjedjen, ne a Habony-propaganda!
HÍRHUGÓ – A VALÓDI ELLENZÉKI HANG
Ne maradj le a Hírhugó híreiről! Nyomj egy tetsziket és kövess minket Facebookon!