A toxikológus hetente minimum 80 órát dolgozik, de nem ez a legnehezebb. Minden nap három-négy, vagy annál is több beteggel kell közölnie, hogy lélegeztetőgépre fogják kapcsolni, és lehet, soha többet nem ébred fel.
„Nem fog összeomlani az egészségügy, mert nem hagyjuk” – nyilatkozta a 168 órának Zacher Gábor. „Ha kell, túlórázunk, kidolgozzuk a belünket, ágyszámot növelünk, de a betegekért nem tehetjük meg, hogy most feladjuk, azt sem, hogy elfáradjunk”
Kiemelte, a kórházakban eszközhiány egyáltalán nincs, emberhiány, azonban ahogy eddig, most is van. Márpedig a koronavírus legújabb mutációi miatt egyre többen kerülnek kórházba, rohamosan töltődnek a covid-osztályok.
A szakember számára az a legrémisztőbb, hogy komplett családok is érkeznek hozzá, apa, anya, a gyerek pedig egy másik kórházban van.
„Harmincas-negyvenes életerős fiatalok szemében látom a kétségbeesett aggódást, hogy „most mi lesz”. Persze sajnos ott vannak a 70-80 éves betegek is, de egyre több a fiatal.” Zacher minden hétfőn mentőzik. A 24 órás műszak alatt szinte félóránként jön egy riasztás „Covid-gyanú”, vagy „igazolt Covid állapotromlás” miatt” – mesélte.
Munkahelyén, a hatvani kórházban kialakított covid-részlegen jelenleg „telt ház” van. A munka mellett komoly teher az is, hogy egyre többször kell a hozzátartozóval telefonon közölni a halálhírt. Elmondása szerint ez rettentően nehéz. A körülmények miatt változtatta meg a véleményét is a kínai Sinopharm vakcináról.
„Hamut kell szórnom a fejemre, mert látom, hogy mit okoznak a vírus legújabb variánsai. Egy héttel ezelőtt még azt mondtam, hogy a kínaival én nem oltatnám be magam, de most már azt kell, mondjam, hogy azzal is! Oltani, oltani, oltás mindenekelőtt!” – mondta az orvos.