Győr és annak környékéről egyre több botrány érkezik, most a 24.hu borított egy érdekes cikket: A csokonyavisontai önkormányzat megszabadult a település fürdőjétől, a vásárló egy vállalkozó volt, aki azonban gyorsan továbbpasszolta azt Hajtó Péter, Fideszes képviselő családjának cégéhez- írja a 24.hu
Szeptemberben bezárta az önkormányzat a a csokonyavisontai gyógyfürdőt, amely december közepén részlegesen újranyitott. A 24.hu cikke szerint a fürdőt nyílt tenderen értékesítették az egyetlen pályázónak, egy környékbeli építési vállalkozónak, aki azután két részletben passzolta el azt a győri fideszes képviselő, Hajtó Péter családjának.
A 24.hu bemutatja, az is részletesebben, hogy a fürdőt évek óta próbálják értékesíteni. Az augusztusban kiírt pályázatra csak a Barcsra bejegyzett Bau-Lizéna Kft. jelentkezett. A pályázatot szeptemberben az önkormányzat eredményesnek nyilvánította, egyben bejelentette, hogy a fürdő a felújítások és fejlesztések érdekében átmenetileg bezár.
A cég és az önkormányzat október 3-án írta alá az adásvételi szerződést, 440 millió forintos árral, több olyan kitétellel, amely az önkormányzatnak fizetendő összeget csökkentette. Október 11-én a Bau-Lizéna Kft. eladta a fürdőt üzemeltető cég nyolcvan százalékos üzletrészét a Hafe-Hungary Kft.-nek, Hajtó Péter győri fideszes önkormányzati képviselő családi cégének.
Csokonyavisontai gyógyfürdő
A 24.hu megkereste Zömbik Imrét, a Bau-Lizéna Kft. tulajdonosát arról érdeklődve, hogy miért pályázott a fürdőkomplexumra, és miként született meg a döntés, hogy szinte azonnal további is adja azt, de nem válaszolt.
Hajtó Péterék családi cége a fideszes politikus édesanyjának nevén van, a lap a fejlesztést firtató kérdéseire azonban ő válaszolt. Elmondta: a fürdő számára a termálvíz „nem megfelelő”, a működtetésre alkalmatlan összetétele jelentett rendkívüli problémát, azt arzénmentesíteni kellett, mostanra azonban minden szükséges hatósági engedély rendelkezésre áll.
Elismerte, hogy a tulajdonosváltás gyorsan zajlott, ennek oka, hogy amikor „be akartak, be kellett szállniuk”, akkor az üzletrész nyolcvan százalékát megvásárolták, de kötöttek egy opciós szerződést is a maradék megvételére, később pedig ezt érvényesítették. Közölte azt is, hogy a Bau-Lizéna Kft.-re kivitelezőként a későbbiekben számítanak.